Other FootieMag.net Sites >
Aston, Erdington, Saltley & Sutton Schools' Football Association

HONOURS


                   ASTON, ERDINGTON & SALTLEY U15 CHAMPIONS



U15 Division One and Two Champions

E&S Division Two

E&S Division One


6

Champions                 

Runners -Up

U15 Division Two

Runners - Up






1966        





1967

Alston

Park Hall

Slade Road

St Thomas

1968





1969

Park Hall

Marsh Hill

Castle Vale

Boldmere

1970

Industrial Action




1971

Kingshurst

Washwood Heath

Archbishop Grimshaw

Marsh Hill

1972

Park Hall


Naseby


1973

Washwood Heath


Nechells


1974

Industrial Action




1975

Washwood Heath

Alderlea

Marsh Hill B


1976

Simon Digby

Kingshurst

Perry Common

Whitesmore

1977

Alderlea


Simon Digby


1978

Duddeaton Manor

Perry Common

St Edmund Campion

Duddeston Manor

1979

Jaffray


Moor End


1980

Washwood Heath


Boldmere

Jaffray

1981

Perry Common

Washwood Heath

Bishop Walsh / Ward End


1982

Perry Common / Washwood Heath


Saltley

Stockland Green

1983

Washwood Heath


Ward End


1984

St Edmund Campion

Duddeston Manor

Rosary

Bishop Walsh

1985

Perry Common

Marsh Hill

Bishop Walsh

Saltley

1986

Industrial action




1987

Washwood Heath

Hodge Hill

John Willmott

Bishop Walsh

1988

John Willmott

Washwood Heath

Washwood Heath B

John Willmott B

1989

St Edmund Campion

Hodge Hill

Castle Vale

Washwood Heath B

1990

Perry Common

Bishop Walsh

Kingsbury

Jaffray

1991

St Edmund Campion

Hodge Hill

Castle Vale

John Willmott B

1992

Hodge Hill

Washwood Heath

John Willmott

Washwood Heath B

1993

Washwood Heath

St Edmund Campion

Castle Vale

Washwood Heath B

1994

St Edmund Campion / Castle Vale


Duddeston Manor / Plantsbrook


1995

Plantsbrook

Duddeston Manor

Plantsbrook

Duddeston Manor

1996

John Willmott

Bishop Walsh

Perry Common

Kingsbury

1997

John Willmott

Hodge Hill

Saltley

Kingsbury

1998

John Willmott

Washwood Heath

St Edmund Campion

Bishop Walsh

1999

St Edmund Campion

John Willmott

Washwood Heath

Saltley

2000

St Edmund Campion

John Willmott

Saltley

Washwood Heath B

2001

Hodge Hill

John Willmott

John Willmott B

Washwood Heath B

2002

St Edmund Campion

Plantsbrook

Disbanded


2003

St Edmund Campion

Hodge Hill

Washwood Heath

Castle Vale

2004

Plantsbrook

Hodge Hill

Washwood Heath

Stockland Green

2005

St Edmund Campion

Hodge Hill

Saltley

College High

2006

Kingsbury

John Willmott

Castle Vale / Saltley


2007

Kingsbury / St Edmund Campion


Washwood Heath

Heartlands

2008

John Willmott

Arthur Terry

Washwood Heath

Hodge Hill

2009

College High

John Willmott

Washwood Heath

Heartlands

2010

St Edmund Campion

Bishop Walsh

Heartlands

College High

2011 (E )          (A)

 Bishop Walsh

Great Barr

 Hodge Hill

Hamstead Hall

 Washwood Heath

Holyhead/St John Wall

 Castle Vale

2012 ( E )

North B'ham Academy

Kingsbury

Cardinal Wiseman/North Bham Academy


           (A)

Great Barr

Aston Manor/George Dixon

Holyhead

HGS/Holte

2013   (E)

          (A)

Bishop Walsh

George Dixon

Great Barr

Perry Beeches

Stockland Green

Holte

Washwood Heath

Cardinal Wiseman

2014   (E)

          (A)

Void

St John Wall

Void   

Perry Beeches

Washwood Heath

Hamstead Hall

Hodge Hill

H.G.S.

2015 (E)

        (A)

Arthur Terry

KEGS Aston/ George Dixon

Great Barr

Stockland Green

Highclare

2016 (E)

(A)

2017 (E)

        (A)

2018 (E)

        (A)

2019 (E)

        

        (A)

2020  (E)

         (A)


Void

Broadway

Void

Perry Beeches A'dmy

Void

Holte

Stockland Green/ St Edmund Campion

Void


Void

St John Wall


KEGS Aston


Hamstead Hall



Void


Washwood Heath


Heartlands 

P. B II /Holyhead

Saltley

Void

Void


KEGS Aston


Stockland Green


Stockland Green


Hodge Hill

Void

Void


Arena







 

U15 Division Three


Champions

Runners - Up



1966





1967





1968





1969





1970





1971





1972





1973





1974

industrial action




1975

Mirfield




1976

Paget

Washwood Heath B



1977

St Edmund Campion




1978





1979





1980

Ward End

Duddeston Manor B



1981

Marsh Hill B

Stockland Green



1982

St Edmund Campion B




1983

Marsh Hill B









District Cup

Aston Cup


Erdington & Saltley Cup


District Cup Winners

District Cup Finalists








1966

Hodge Hill




1967

Park Hall

Coleshill



1968

Marsh Hill




1969

Alderlea

Marsh Hill



1970

Castle Vale

Kingshurst



1971

Kingshurst

Bishop Walsh



1972

Duddeston Manor




1973

Kingshurst

Washwood Heath B



1974

industrial action




1975

Washwood Heath

Marsh Hill



1976

Kingshurst

Washwood Heath



1977

Aldelea

Duddeston Manor



1978

Jaffray

Hodge Hill



1979

Castle Vale

Hodge Hill



1980

Washwoodh Heath

St Edmund Campion



1981

Perry Common

Castle Vale



1982

Perry Common

Duddeston Manor



1983

Washwood Heath

St Edmund Campion



1984

St Edmund Campion

Castle Vale



1985

Marsh Hill

Perry Common



1986

industrial action




1987

St Edmund Campion

Washwood Heath



1988

John Willmott

Washwood Heath



1989

St. Edmund Campion

Washwood Heath



1990

Kingsbury

Bishop Walsh



1991

St Edmund Campion

Castle Vale



1992

Washwood Heath

St Edmund Campion



1993

Washwood Heath

Hodge Hill



1994

Hodge Hill

John Willmott



1995

Bishop Walsh

Washwood Heath



1996

Castle Vale

Bishop Walsh



1997

John Willmott

Hodge Hill



1998

John Willmott

Bishop Walsh



1999

Bishop Walsh / John Willmott




2000

College High / Saltley




2001

Hodge Hill

St Edmund Campion



2002

Bishop Walsh

Heartlands



2003

St Edmund Campion

Washwood Heath



2004

John Willmott

Bishop Walsh



2005

Bishop Walsh

St Edmund Campion



2006

Kingsbury / St. Edmund Campion




2007

Kingsbury

Bishop Walsh



2008

Arthur Terry

Washwood Heath



2009

Plantsbrook

Arthur Terry



2010

John Willmott

Bishop Walsh



2011  E

         A

2012  E

Bishop Walsh

Great Barr

Bishop Walsh

Arthur Terry B

King Edwards Aston

North Bham Academy


         A

Great Barr

Aston Manor



2013  E

         A

 Bishop Walsh

Handsworth Gs

 Cardinal Wiseman

George Dixon



 2014 E

         A

North B'ham Academy 

Perry Beeches

 John Willmott

Holte



 2015 E

A

2016 E

        A

2017 E

        A

2018 E

        A

2019 E

         A

 Bishop Walsh

Handsworth GS

Arthur Terry 

St John Wall

Bishop Walsh

Perry Beeches Ac. 

St Edmund Campion

City Academy

NBA

Hamstead Hall

 Arthur Terry

KEGS Aston

John Willmott

Hamstead Hall

St Edmund Campion

Holyhead

Bishop Walsh

Holyhead

St Edmund Campion

Broadway




 



 

 

 



 District Champions Cup

2015 Bishop Walsh Handsworth GS

2016.              St John Wall Arthur Terry

2017 Bishop Walsh Perry Beeches Academy

2018        St Edmund Campion    City Academy

2019.               NBA Hamstead Hall



Content ©2007-2019 Aston, Erdington, Saltley & Sutton Schools' Football Association