Other FootieMag.net Sites >
Aston, Erdington, Saltley & Sutton Schools' Football Association

HONOURS


                  ASTON, ERDINGTON & SALTLEY U12 CHAMPIONS

Division One and Two



Division One

Runners -Up

Division Two

Runners - Up

1966


St. Thomas




1967


Marsh Hill




1968






1969


Castle Vale

Park Hall

Stockland Green

Marsh Hill B

1970


Ind. Action




1971


Washwood Heath

Duddeston Manor

Washwood Heath B

Marsh Hill B

1972


Duddeston Manor


Smithswood


1973


Kingshurst


Stockland Green


1974


Industrial Action




1975


Park Hall


Mirfield


1976


Washwood Heath

Jaffrray

Mirfield






St Edmund Campion


1977


Washwood Heath


St Edmund Campion


1978


Stockland Green

Marsh Hill

Rosary

Moor End

1979


Duddeston Manor


Moor End


1980


Washwood Heath

St Edmund Campion

Jaffray

WardEnd

1981


St Edmund Campion

Perry Common

Jaffray

Alderlea

1982


Washwood Heath /
Perry Common


Duddeston Manor B /
Saltley


1983


Washwood Heath


Washwood Heath B


1984


Washwood Heath

Perry Common

Orchard

Saltley

1985


St. Edmund Campion

Washwood Heath

Washwood Heath B

Jaffray

1986


Industrial Action




1987


Washwood Heath

St Edmund Campion

Saltley

Washwood Heath B

1988


Hodge Hill

Washwood Heath

No league


1989


Washwood Heath

St Edmund Campion

Castle Vale


1990


Perry Common

Washwood Heath

Kingsbury

Castle Vale

1991


Hodge Hill /
St Edmund Campion


Castle Vale

Stockland Green

1992


Washwood Heath

Hodge Hill

Stockland Green

Castle Vale

1993


St Edmund Campion

Hodge Hill

Bishop Walsh

Jaffray

1994


Washwood Heath /
John Willmott


Stockland Green

Plantsbrook

1995


John Willmott

St Edmund Campion

Plantsbrook

Stockland Green

1996


Hodge Hill

John Willmott

Bishop Walsh

Plantsbrook

1997


Plantsbrook

St Edmund Campion

Bishop Walsh

Stockland Green

1998


Kingsbury

John Willmott

Plantsbrook

Stockland Green

1999


John Willmott

St Edmund Campion

Plantsbrook

Castle Vale

2000


John Willmott

St Edmund Campion

Stockland Green

Castle Vale

2001


Washwood Heath

Bishop Walsh

College High

Stockland Green

2002


Kingsbury

Plantsbrook

Disbanded


2003


Washwood Heath

John Willmott

Castle Vale

Stockland Green

2004


Bishop Walsh

Plantsbrook

Stockland Green

College High

2005


Kingsbury

Bishop Walsh

Washwood Heath

Castle Vale

2006


St Edmund Campion

John Willmott

Washwood Heath

Heartlands

2007


St Edmund Campion

John Willmott

Heartlands

Washwood Heath

2008


St Edmund Campion

Bishop Walsh

Washwood Heath

Castle Vale

2009


Bishop Walsh

College High

Heartlands

Saltley

2010


Hodge Hill

Bishop Walsh

Washwood Heath

Heartlands

2011 (E)
         (A)

John Willmott
Hamstead Hall
St Edmund Campion
Cardinal Wiseman
Washwood Heath
George Dixon
Castle Vale
St John Wall

2012 (E)  

         (A)


John Willmott

Great Barr

Arthur Terry

George Dixon

Castle Vale

Broadway

Heartlands

Holte

2013 (E)

        (A)


Arthur Terry

George Dixon

John Willmott

Perry Beeches

Washwood Heath

H.G.S.

North Bham Academy

Holte

2014 (E)

        (A)


Arthur Terry

Handsworth GS

North Bham Academy

Hamstead Hall

Hodge Hill/ Washwood

St John Wall


Broadway

2015 (E)

(A)


Great Barr

Handsworth GS

St Edmund Campion/Arthur Terry

Perry Beeches III

Perry Beeches II Stockland Green
2016 (E) 
St Edmund Campion Bishop Walsh/Plantsbrook Stockland Green
Washwood Heath
(A)

2017 (E)

(A)

Hamstead Hall 

Plantsbrook

Handsworth GS

George Dixon

Arthur Terry/NBA

Broadway


Holyhead/Holte/KSIBS

Stockland Green

Holte



Greenwood

Holyhead


2018 (E)

        (A)

2019 (E)
        (A)

2020 (E)

         (A)



Void

Handsworth GS 

 Void
Handsworth GsS
Void

Broadway

Void

George Dixon


Greenwood/Washwood Heath

Greenwood

Holte


Nishkam

Stockland GreenKing Soloman

Erdington & Saltley

Aston

             U12 District Cup




Winners

Finalists

1966




1967


Alston

Hodge Hill

1968




1969


Castle Vale

Marsh Hill

1970


Kingshurst

Stockland Grreen

1971


Castle Vale

Erdington Boys

1972


Duddeston Manor


1973


Hodge Hill

Castle Vale

1974


Industrial Action


1975


Hodge Hill

Castle Vale

1976


Castle Vale

Hodge Hill

1977


Washwood Heath

Castle Vale

1978


Washwood Heath

St. Edmund Campion

1979


Washwood Heath

St. Edmund Campion

1980


St Edmund Campion

Washwood Heath

1981


St Edmund Campion

Duddeston Manor

1982


Washwood Heath

Perry Common

1983


St Edmund Campion

Castle Vale

1984


Washwood Heath

Washwood Heath B

1985


St Edmund Campion

Washwood Heath

1986


No competitions


1987


Washwood Heath

St Edmund Campion

1988


St Edmund Campion

Hodge Hill

1989


St Edmund Campion

Washwood Heath

1990


Washwood Heath

Perry Common

1991


Perry Common / Stockland Green


1992


Washwood Heath

Hodge Hill

1993


Hodge Hill

Castle Vale

1994


Stockland Green

Washwood Heath

1995


John Willmott / Kingsbury


1996


Hodge Hill

John Willmott

1997


John Willmott

Bishop Walsh

1998


John Willmott

Kingsbury

1999


Bishop Walsh

Washwood Heath

2000


Plantsbrook / St Edmund Campion


2001


Bishop Walsh

Washwood Heath

2002


Kingsbury

Bishop Walsh

2003


Hodge Hill

John Willmott

2004


John Willmott

Kingsbury

2005


College High

Castle Vale

2006


Plantsbrook

John Willmott

2007


ArthurTerry

St.Edmund Campion

2008


Plantsbrook

College High

2009


College High

Bishop Walsh

2010


Bishop Walsh

Hodge Hill

2011 (E)
         (A)

John Willmott

Great Barr

St Edmund Campion

St John Wall

2012  (E)

Arthur Terry

Great Barr

Plantsbrook

Handsworth G.S.

2013 (E)

         (A)


Arthur Terry

Perry Beeches

North Birmingham Academy

Aston Manor

2014 (E)

        (A)


Arthur Terry

Perry Beeches III

Bishop Walsh

Handsworth G.S.

2015 (E)

(A)

2016 (E)

         (A)

2017 (E)

        (A)

2018 (E)

        (A)

2019 (E)

         (A)


St Edmund Campion

St John Wall 

Arthur Terry

North Bham Academy

Plantsbrook

Perry Beeches

John Wilmott

Handsworth GS

Plantsbrook

Hamstead Hall 

Arthur Terry 

Handsworth GS

Bishop Walsh

Hamstead Hall

Arthur Terry

Handsworth GS

Arthur Terry

St John Wall

Arthur Terry

Handsworth GS








2015

2016

2017

2018

2019


District Champions Cup

St Edmund Campion

North Birmingham Academy

Plantsbrook

John Willmott

Plantsbrook 




St John Wall

Arthur Terry

Perry Beeches Academy

Handsworth GS

Hamstead Hall



Content ©2007-2019 Aston, Erdington, Saltley & Sutton Schools' Football Association